Haber

35 YILDIR BİRİKTİRDİĞİ EVDE SADECE 5 AY OTURABİLİRLER

Depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesine bağlı Şahintepe köyü sakinlerinden Mustafa Keklik, 35 yıldır biriktirdiği parayı biriktirerek yaptırdığı evde ailesiyle sadece 5 ay yaşayabildi. Keklik, “35 yıllık emek 1 dakikada yok oldu” dedi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde çok sayıda ev yıkıldı. İlk büyük depremin merkez üssü olan Pazarcık ilçesine bağlı Şahintepe köyündeki binaların çoğu yıkılırken, bir kısmı da hasar gördü. Evleri yıkılanlardan Mustafa Keklik, 35 yıldır biriktirdiği parayla yaptığı evde ailesiyle ancak 5 ay yaşayabildi.

‘HANE BAŞINA PREFABRİK EV İSTİYORUZ’

Mustafa Keklik, “Yetkililerden ek beklentimiz yaralarımızın bir an önce sarılması. Olan oldu, bundan sonraki süreç bizim için daha güçlü olacak, bunun bilincindeyiz. Gelinen noktada beklentimiz bu yöndedir.” yetkililerden maksimum yardım. Buranın sarsıntı bölgesi olduğu yıllardır söyleniyor. Köylülerden beklentimiz hane halkıdır.” “Tek başına prefabrik ev istiyoruz. Artık beton evlerde yaşamak istemiyoruz. Artçı sarsıntılar devam ediyor. İnsanlar çadırların içinde bile korkuyor, evleri bitiyor. İnsanlarda böyle bir psikoloji var” dedi.

’35 YILLIK EMEK YOK OLDU’

35 yıllık emeğin yok olduğunu söyleyen Keklik, “İşte benim evim. 30-35 yıllık bir ailenin emeği yok oldu. Benim 35 yıllık ömrüm ve gücüm yok bir daha böyle bir ev yapacak. Biz, köy olarak, gurbetçiyiz. şirketlerde. “Biz yoksulluk içinde çalışan ve yaşayan insanlarız. 4-5 aydır yaşıyoruz. Tanrı buna izin vermedi. Çok şükür evimiz yıkılsa da kurtulduk. 1 dakikada yok edildi.”

– Kahramanmaraşkoprubasi-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu