Haber

A Milli Kadın Futbol Takımı Lüksemburg’u yenerek tarih yazdı

UEFA Kadınlar Uluslar C Ligi 2. Grup dördüncü maçında Lüksemburg’u 1-0 mağlup eden A Milli Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Necla Güngör Kıragası, “Bugün kadın futbolunda tarih yazıldı.” söz konusu.

Kıragası, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, kadın futbolu açısından çok önemli bir gün olduğunu söyledi.

Oyuncularını galibiyetten dolayı tebrik eden Kırağası, “Bugün kadın futbolunda tarih yazıldı. Son 2 maçımız kala B Ligi’ne yükselmenin büyük onur ve gururunu yaşıyoruz. Cumhuriyet Bayramı’nın ardından ilk maçını oynayarak, Daha sonra B Ligi’ne yükseldikten sonra “Bana kattıklarından gurur duyuyorum. Kendisine nice keyifli zaferler diliyorum.” dedi.

Kıragası, Çorum halkına şükranlarını sunarak, şöyle devam etti.

“Bunu yeterince biliyorum, özellikle Çorum’daki işverenlerin tüm kadın çalışanlarına izin verip, maça gelmelerine destek olmalarını. Bu bizim için çok değerli. Çorum halkına çok teşekkür ediyorum. Ben de çok teşekkür ediyorum. Elazığ’dan sonra tribünleri dolduran Çorum halkına şükranlarımı sunuyorum. Bugün buradayım. Anneleri ve kızlarını gördüm. Sahaya girerken ‘Harika bir atmosfer bizi bekliyor’ dedim. Artık kadın futbol takımı hem Çorum’a hem de Çorum şehrine yakışır. Çünkü ciddi bir potansiyel var. Türk kadınları olarak her şeyi başarabileceğimizi herkese göstereceğiz. “Bunu göstermek istiyoruz. Bu yüzden son derece gurur duyuyorum.”

Grupta kalan 2 maçı da kazanmak istediklerini belirten Kıragası, “Bu turnuvadan önceki sloganımız şuydu; 6 üzerinden 6 yapacağız. B Ligi’ne namağlup çıkacağız, gol yemeyeceğiz” 4. maçımızı geride bıraktık ve gol yemedik, dördünü de kazandık.Son 2 maçımızda da “Disiplinimizi bozmadan aynı şekilde ülkemizi temsil etmeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu