Haber

AK Parti, açılmayan sandık sonuçlarına itiraz etti

AK Parti, Rize’nin Merkez ilçesinde oy kullanma işlemleri devam ederken, açılmayan sandık sonuçlarına itiraz etti. Sandıkta oy kullanma süreci devam ederken, AK Parti saat 15.00 sıralarında bir dilekçe ile itiraz etti.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre AK Parti, itirazını 298 sayılı Seçimlerin Temel Kararları ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun ile 135 Sayılı Sandık Kurullarının Oluşumu ve Görevleri Hakkında Genelge’nin kapsamına dayandırdı. Oy pusulalarının sayımı sırasında yetkiler.

Sandıkta oy kullanma süreci devam etmesine rağmen AK Parti’nin itiraz dilekçesinde, “Geçerli sayılması gereken zarf ve oy pusulalarının bir kısmı geçersiz sayıldı, AK Parti lehinde geçerli sayılması gereken oylar iptal edildi. AK Parti’ye verilen oyların geçersiz sayılmasıyla Cumhur İttifakı’nın AK Parti’ye oy verdiği değerlendirildi.CHP’ye verilen oyların CHP lehine işlendiği, lehte oyların CHP’ye verildiği ileri sürüldü. Cumhurbaşkanlığı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimi geçersiz sayıldı, sayım kağıdına yazılan oylar yanlış çıktı (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu