Haber

Altay Bayındır, Manchester United tarihindeki ilk Türk oyuncu oldu

Altay Bayındır, Manchester United’la 4 yıllık sözleşme imzaladı. Milli eldiven böylece İngiliz grubunun transfer ettiği ilk Türk futbolcu oldu.

ALTAY’IN MALİYETİ

Fenerbahçe’den Altay’ın maliyetine ilişkin açıklamada, “Kulübümüz, milli kalecimiz Altay Bayındır’ın İngiltere Premier Lig takımlarından Manchester United FC’ye transferinde 5 milyon euro bonservis, bir sonraki satıştan yüzde 20 pay ve Ayrıca satış fiyatı 10 milyon avroyu aşarsa 1 ücret. Milyonlarca avroluk hisseyle anlaşma yaptı.” ifadeler kullanıldı.

“CUMHURBAŞKANIM HER ZAMAN ARADI VE EK İSTEDİ”

Fenerbahce’ye veda eden Altay Bayındır, “Fenerbahçe’ye asla kızamam. Taraftar beni çok sevdiği için küçük şeyler oldu. Beklentiden çıktı, çok fazla sevgi. Hep yukarıya çıkacağım. Dalgalar olacak. Ama ayağa kalkacağım. Sonu hayırlı olsun. Kalbim ve aklım her zaman F.Bahçe’de olacak. Umarım kupa bizim elimizde olur. En çok ihtiyacımız olan şey bu. Büyük F.Bahçe taraftarına ihtiyacımız var. F.Bahçe’nin başarısı Sadece kupayla ölçülmez. Bunu herkes biliyor. Bir anlık sonla her şey olabilir. Burada herkes canla başla çalışıyor. Kimsenin kötü niyeti yok. İnancımız bir. Umarım güzel olur. Ama her zaman bir arada kalalım.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu