Haber

Başkan Büyükakın: Hedeflerimize Ulaşmak İçin Kaybedecek Zamanımız Yok

Kenti daha iyi bir geleceğe hazırlamak amacıyla Sivil Toplum Kuruluşlarıyla yakın ilişkiler kurmaya devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli Ağrı Halk Federasyonu Lideri Ömer Yıldırım ve yönetimi, Gebze Trabzon Halk Derneği Lideri Cemal Koçyiğit, İnsani Ziyarette Bulundu Kaynaklar Dayanışma Derneği Lideri Ayşenur Aydın Gümrükçü. İnsani Giderler Birliği Başkanı Zeki Canşi, Kocaeli Van Vatandaşları Federasyonu Başkanı Kenan Yıldız, Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği Başkanı Uğur Saral ve beraberindeki heyetleri bir başka makamında ağırladı. Toplantılarda Kocaeli’nin ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan daha sürdürülebilir bir geleceğe yönelik adımların atılması açısından ortak akla vurgu yapıldı. Misafirleriyle sağlıktan sosyal hizmetlere, eğitimden wellness’a, sosyal varlıklardan gençlik ve engelli projelerine kadar pek çok alanda görüş alışverişinde bulunan Lider Büyükakın, toplumun kozası olan ailenin, toplumun geleceği olduğunu da belirtti. bir ülke.

 

“BU ALANDA HEPİMİZ BENCİLİKLE BİRLİKTE ÇALIŞMALIYIZ”

Toplantılarda toplumsal değerlerimizle çelişen konularla uğraşmanın önemi vurgulanırken, kenti kalkındırmanın yanı sıra gençliği canlandırmanın da ne kadar değerli olduğuna değinildi. Bilimin, sanatın, teknolojinin, dünyaya açık bir gençliğin, sorgulayan ve okuyanın Türkiye için kritik konular arasında yer aldığını belirten Önder Büyükakın, misafirlerine şunları söyledi: “STK’larımızın bu konulara duyarlı olmasından çok mutluyum.” Hep birlikte bu alanda özveriyle çalışmalıyız” dedi. Görüşmelerde ayrıca neslin eğitimi ve toplumsal değerlerin gelecek nesillere aktarılması konusunda STK’ların etkisinin çok büyük olduğuna değinilerek, özellikle vurgu yapıldı. birlik ve beraberliğin esas alındığı görüldü.

 

“ÜLKE VE ŞEHİR OLARAK HEDEFLERİMİZ VAR”

Başkan Büyükakın ayrıca davetlileriyle Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kent genelindeki hizmetlerinin yönü hakkında sohbet ederek, küresel ısınma, iklim değişikliği, kentleşme ve buna bağlı olarak kente aidiyet duygusu konularında görüş alışverişinde bulundu. Aynı ideal etrafında birleşen, aynı hedefe yürüyen toplumların önünde hiçbir engelin duramayacağına değinen Önder Büyükakın, “Dünyadaki son gelişmeleri bir arada görüyoruz” dedi ve ekledi, “Bu günlerde daha çok Birlik ve beraberliğimizi her zamankinden daha fazla korumak zorundayız. Ülke ve şehir olarak hedeflerimiz var. Hedeflerimize ulaşmak için kaybedecek vaktimiz yok. Hep birlikte çok çalışacağız” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu