Haber

Büyükçekmece Belediyesi’nde rüşvet iddialarına yönelik düzenlenen operasyonda 22 şüpheli gözaltına alındı

Büyükçekmece Belediyesi’nde rüşvet iddialarına yönelik düzenlenen operasyonda 22 şüpheli gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Kabahatlerle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda, bazı konularda rüşvet iddiaları üzerine “nitelikli dolandırıcılık”, “rüşvet” ve “resmi evrakta sahtecilik” kabahatleri hakkında soruşturma başlattı. Belediyenin gelişimiyle ilgili.

Ekibin çalışması kapsamında, nisan ayında yapımına başlanması planlanan ilçede, değeri yaklaşık 8 milyar lira olan toplam 140 lüks villanın, bir inşaat firması tarafından temelleri kazılmadan inşa edildiği belirlendi.

Gerekli fore kazıkların çakılmadığı, sismik incelemelerin yapılmadığı, yapı müfettişlerinin herhangi bir inceleme yapmadığı tespit edilirken villalarla ilgili uydurma rapor hazırladı. Üniversite öğretim üyelerinden oluşan bilirkişi heyetinin raporu ve 2 farklı keşif raporuna göre, belediye yetkililerinin düzensiz yapılara maddi kazanç karşılığında inşaat ruhsatı verdikleri belirlendi.

Çalışmaların tamamlanmasının ardından ekipler, şüphelilerin kimlik ve adreslerini belirleyerek eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi.

Büyükçekmece Belediyesi’nin imardan sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı NS ile İmar ve Şehircilik Müdürü A.Ç.’nin de aralarında bulunduğu 22 şüpheli gözaltına alındı.

Adreslerde yapılan aramalarda 2 ruhsatsız silah, 20 bin lira ile 8 tam, 2 yarım ve 43 çeyrek altın ele geçirildi.

borckahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu