Haber

‘Camiden Sahaya’ Futbol Turnuvası Akyurt’ta Başladı

Akyurt Belediyesi ve İlçe Müftülüğü ile Gençlik ve SporGenel Müdürlüğümüzün ortaklaşa düzenlediği ‘Camiden Sahaya’ futbol turnuvasının onuncusu başladı.

Akyurt’ta 23 camiden 600 sporcunun katılacağı turnuvanın açılış törenine Kalecik Kaymakamı Uhut Emre Koyuncu, Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık, AK Parti Akyurt İlçe Başkanı Murat Yıldırım, Akyurt Müftüsü Adem Yıldız ve çok sayıda davetli katıldı.

Akyurt Müftüsü Adem Yıldız törende yaptığı konuşmada, “Bu etkinliğin spor anlayışımızın gelişmesinde ciddi katkısı var. İnşallah kıymetli evlatlarımız ve gençlerimiz dinlerini, kitaplarını, peygamberlerini, vatan sevgilerini yanlarına alırlar. , dua ve mukaddes yerleri doğru yerden, doğru kaynaktan, doğru hocalardan alıp geleceğe emin adımlarla ilerleyeceklerdir. Belediye başkanımıza ve ekibine emeklerinden dolayı sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. kupayı hak edenler, hak edenler, hakkaniyetle mücadele edenler ve Elif gibi dimdik olanlar.”

Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık, turnuvaya katılan gençlere başarılar dileyerek, “Sevgili gençler, biliyorsunuz bu yıl onuncusunu düzenlediğimiz turnuva fiilen her yıl devam ediyor. 23 camiden 600 öğrenci ve 600 sporcu Bu etkinliklere katıldım.Dediği gibi cami merkezli bir öğrenme programı var.Buradaki amacımız orta yere gelip fiziksel gelişiminize katkı sağlayacak bir aktivite yapmak.Ayrıca hocalarımızın anlattıklarını dinlemek istiyoruz. 23 grup var 3 ayrı kategoride olacak bu tabloda mescitlerin hepsine bakacak olursak mescitlerin hepsi çok çekişmeli maçlar çekişmeli olacak ama ben size söyleyeyim çocuklar Bu maçlarda asla kaybetmeyeceğiz.Çünkü dostluk kazanacak,spor kazanacak,güzel ahlak kazanacak.Aslında bu düzenlemeleri gerçekleştirmekteki amacımız da bu.Hepinize çok teşekkür ediyorum.İnşallah final maçına çıkarız. İzleyeceğiz ve şampiyonlarla ortada olacağız.”

Kalecik Kaymakamı Uhut Emre Koyuncu, gençlere hitaben yaptığı konuşmada, “23 camiden arkadaşlarımız var. 600 sporcu çok önemli bir rakam. Allah hocalarımıza kolaylık versin. Bu gençlerin hepsi nurlu. Allah sayınızı artırsın Allah sporla birlikte değerlerimizi güzelce öğrenmeyi nasip etsin.” Her gruba başarılar diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından forma dağıtımı ve fotoğraf çekimine geçildi. Orta noktaya gelen Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık turnuvanın startını verdi. 2 hafta sürecek turnuvanın ardından kupa töreni yapılacak. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu