Haber

CHP TBMM Grubu Adalet Nöbetini Sürdürüyor

CHP TBMM Grubu’nun TBMM Genel Kurulu’ndaki “Adalet Nöbeti” ikinci gününde devam ediyor. CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, “Anayasa’ya sahip çıkacağız. Milletin egemenliği için buradayız. Anayasa’ya yapılan bu darbeyi mutlaka boşa çıkaracağız.”

CHP TBMM Grubu; Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nin Anayasa Mahkemesi üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından TBMM Genel Kurul salonunda başlatılan “Adalet Nöbeti” devam ediyor.

Nöbet devam ederken CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu bir açıklama yaptı. Tanrıkulu şunları söyledi:

“Adalet Nöbetimizin ikinci günündeyiz. CHP Grubu olarak 24 saattir Meclis’te Adalet Nöbeti tutuyoruz. Dün itibarıyla bu nöbeti başlattık. Yargıtay bu kararıyla darbe girişiminde bulundu. Türkiye’deki anayasal düzen, bu darbe girişimi mevcut anayasaya aykırıdır, bununla ilgili olarak biz milletvekilleri olarak hem kamuoyunu bilgilendirmek hem de bu konunun Meclis’te çözülmesi yönünde adım atmak için buradayız.

Burada her gün 20-25 milletvekilimiz görev yapacak. Vardiyalarımız Salı gününe kadar planlandı.

Bu darbe girişiminin amacı Can Atalay’ın dokunulmazlığından çok daha fazlasıdır. Yargı bünyesinde uzun süredir çeşitli örgütler var. Suç örgütleriyle bağlantısı olan yargı mensupları var. Bunların arasında bu kararla AKP’ye verilen bir mesaj da var: Sizi iktidarda tuttuk. Gücünüzü bize borçlusunuz. Bu nedenle içimizdeki unsurlara gelemezsiniz. Gelirseniz hem anayasal krize hem de devlet krizine neden oluruz.

Biz CHP olarak; Bu anayasaya sahip çıkacağız. Biz milletin egemenliği için buradayız. Halkımızın yanında olacağız. “Anayasaya karşı yapılan bu darbeyi kesinlikle ve kesinlikle engelleyeceğiz.”

haber-saricakaya.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu