Haber

Elbistan Kaymakamı Vural’dan hastanedeki cenaze görüntüleriyle ilgili açıklama

Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, sosyal medyada yer alan “Depremde hayatını kaybeden vatandaşların cenazelerinin halen hastane koridorlarında beklediği” iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Kaymakam Vural, sosyal medyada “Elbistan’da 1500’e yakın cenazenin halen hastane koridorunda defnedilmeyi beklediği” iddialarına ilişkin Elbistan Devlet Hastanesi’nde açıklama yaptı.

Depremin ardından sağlık çalışanlarının ilçe genelinde 3 bin 500 hastayı tedavi ettiğini belirten Vural, şunları kaydetti:

“Şu anda hastanemizde bir cenazemiz (depremde hayatını kaybedenlerin cenazesi) yok. Görüntüler, hastanede hayatını kaybedenlerin sayısının ağır olduğu ilk anlara ait, hem depremin altında hem de altında. Depremin ilk günlerinde büyük çaba sarf ederken moloz ve sarsıntı nedeniyle vatandaşlarımızın defin işlemlerini hızlı bir şekilde o saatten itibaren yıkama işlemi ile birlikte yıkanana kadar gerçekleştirdik. ve mezarlıklara götürülüyor.”

Vural, depremin dördüncü günü itibarıyla hastanede defin için bekleyen ceset bulunmadığını belirtti.

Elbistan Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Sadi Velioğlu, hastanenin morgunda durumu “normal ölüm” olan bir hastanın cesedinin bulunduğunu bildirdi.

Velioğlu, sosyal medyada paylaşılan görüntülerin sağlık çalışanlarını üzdüğünü söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu