Haber

Eyüpsultan’da kendini meşgul etti, masadaki telefonu çocuğa çaldırdı.

EYÜPSULTAN’da iftar çadırında standı ziyaret eden zanlı memurun dikkatini dağıtırken, yanındaki çocuğa masadaki telefonu çaldırdı. Sultangazi’de bir kişi binadaki dairelerin önünden çok sayıda ayakkabı çaldı. Hırsızlık anları güvenlik kameralarına yansıdı.

İlk olay önceki gün saat 21.00 sıralarında Eyüpsultan Alibeyköy Mahallesi’nde meydana geldi. İftar çadırına girme bahanesiyle çocukla birlikte gelen zanlı, burada stant açan bir bayanın cep telefonunu fark etti. Çocuğa telefonun yerini gösteren zanlı, bir süre sonra bayanın koştuğu standa yönelerek tezgahta bulunan eserlerin fiyatını sormaya başladı. Oğlan ise zanlı bayanı oyalarken, sandığın arkasındaki masaya doğru gitti. Yaklaşık 7 bin TL’ye mal olan masanın üzerindeki cep telefonunu çalan çocuk, hızla olay yerinden uzaklaştı. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı. Çocuğu çalan zanlının dikkat çekmemek için kadını bir süre daha oyaladığı ve kısa süre sonra olay yerinden ayrıldığı öğrenildi.

6 ÇİFT AYAKKABI ÇALINDI

Sultangazi Gazi Mahallesi’nde cumartesi günü saat 02.40 sıralarında kapısı açık bırakılan bir apartmana giren zanlı, tek tek tüm katları dolaştı. Apartman önünde beğendiği yaklaşık altı çift ayakkabıyı çalan zanlı, çalınan ayakkabıları bir çantaya koyarak koşarak apartmandan ayrıldı. O anlar güvenlik kamerasına da yansıdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu