Yaşam

Gürkan Hacır: Özgür Özel artık CHP’de ciddi bir aday

Genel seçim yenilgisinin ardından 6’lı tablonun cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu hem seçimi hem de ittifakı kaybederek cumhurbaşkanlığı koltuğu sarsıldı.

Değişim sancılarının yaşandığı CHP’de kongre süreci başladı. Kongreye sayılı günler kala Özgür Özel’in mi yoksa Kemal Kılıçdaroğlu’nun mu kazanacağı merak konusu oldu.

CHP’ye yakın gazeteci Gürkan Hacır, Enson YouTube kanalında İlker Koç’un sorularını yanıtladı.

Özgür Özel’in daha önce önemli bir aday olarak görülmediğine dikkat çeken Hacır, İstanbul İl Başkanı’nın 185 delegeyle desteğini açıklamasının ardından durumun değiştiğini söyledi.

Özgür Özel’in önemli bir aday olamayacağı algısı yerle bir oldu

Hacır sözlerini şöyle sürdürdü:

CHP kurultayı çekişmeli hale geldi ve Özgür Özel’in ciddi bir aday olamayacağı algısı yerle bir oldu. İmamoğlu da onu destekliyor. İstanbul İl Kongresi CHP’de tüm hesapların değişmesine neden oldu. Kamuoyunun pek çok tanınmış ismi de Özgür Özel’e destek veriyor. Algılar artık gerçeklere dönüştü.

Cumartesi günü her şey netleşecek. Her iki taraf da ezici bir farkla kazanacağını söylüyor. Kemal Kılıçdaroğlu ciddi bir mücadeleye girecek. Kılıçdaroğlu’nun önerdiği için İmamoğlu’nun Meclis Başkanlığı’na seçilmesi kesin görülüyor. Bir jest gibi görünüyor. Olası bir çatışmayı istemediği için meclis başkanlığını İmamoğlu’na verdi.

Fark yaratanların işi zor

Özgür Özel kazanırsa değişim ihtimali var. Ancak mevcut liderin kolay kolay devrilmeyeceğine inanıyorum. Fark yaratanların işi zor. Ama rüzgara yakalandılar. Bana sorarsanız Kemal Bey’in bir burun farkla önde olduğunu söyleyebilirim. Ancak nihai sonucu cumartesi akşamı göreceğiz.

CHP’de delegelerin parayla satın alındığı iddiası

Belge olmadan bu tür ciddi tartışmaların yapılmasını doğru bulmuyorum. Bunlar kişinin kişiliğine ve ait olduğu partiye yönelik ağır ithamlardır. Hiçbir delegenin bu tür şeylere karışacağına inanmıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu