Haber

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali Demir, Sezgin Tanrıkulu’nun Türk Silahlı Kuvvetlerine yönelik sözlerine tepki gösterdi

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali Demir, Cumhuriyet Halk Partisi Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) yönelik sözlerine tepki gösterdi.

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında Türk Silahlı Kuvvetleri ile ilgili, “Türk Silahlı Kuvvetleri 15 köylüyü helikopterden attı. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi de bunu doğruladı.”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali Demir, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Tanrıkulu’nun sözlerine tepki gösterdi. Demir, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Türk Silahlı Kuvvetlerimize yönelik herhangi bir suçlamanın bulunmadığını kamuoyuna duyuruyor, büyük Türk Milletinin asil ordusuna yönelik asılsız iddiaları, açıklamaları ve iftiraları şiddetle kınıyorum.”

Öte yandan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu hakkında “Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, Devletin kurum ve organlarını aşağılamak” ve “Halkı kin ve nefrete tahrik etmek” suçlarından soruşturma başlattı. 216. madde kapsamında Düşmanlık veya Hakaret”. – ANKARA

arifiyeajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu