Haber

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: “5 bin depremzedeyi ağırlıyoruz”

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, depremden etkilenen Gaziantep’e geldi. Tatar, deprem bölgesinden yaklaşık 5 bin kişiyi ağırladıklarını söyledi.

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, deprem bölgesine gelerek AFAD Koordinasyon Merkezi’ndeki yetkililerden bilgi aldı. Burada deprem bölgesinden 5 bin kişiyi ağırladıklarını anlatan Tatar, “Bu felaket bizleri derinden üzüyor. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum. KKTC olarak. , bu acıyı birlikte yaşıyoruz.Adıyaman’da bir otelde 35 bebeğimizi kaybettik.Başka bölgelerde de bazı vatandaşlarımız hayatını kaybetti.Bu felaketin yaralarını sarmak için olağanüstü bir çaba sarf ediliyor.Şu anda 5 bin depremzedeyi KKTC’de ağırlıyoruz. İmkanlarımız dahilinde hassasiyetimizi korumaya devam edeceğiz” dedi.

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC’de büyük bir deprem beklemediklerini belirterek, “Kıbrıs’a baktığımızda daha önce depremler oldu. Burada çok şiddetli bir deprem olacağını düşünmüyorum. Hayat devam ediyor. Tabii ki hazırlıklıyız. Konutlarımızın ve otellerimizin sağlam olduğu bilgisi geldi. Kamu binalarımıza bakacağız. Burada herkese görev düşüyor. Ancak binalarımızın sağlam olduğu bilgisi bana ulaştı” dedi. – GAZİANTEP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu