Haber

Kuntz: “Taktiksel olarak farklı sistemlerde oynayabileceğimizi gördük”

A Ulusal Ekip Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz, Çekya’yı 2-1 yendikleri maçın ardından, “Taktiksel olarak farklı sistemlerde oynayabileceğimizi gördük” dedi.

Türkiye, Gaziantep’te oynadığı hazırlık maçında Çekya’yı 2-1 mağlup etti. Maçın akabinde ay-yıldızlı takımın teknik yöneticisi Stefan Kuntz, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Alman teknik adam, “İskoçya ve Çekya tertipli bir formda büyük turnuvalara katılan kadrolar. 2 maçı da kazandık. Taktiksel olarak farklı sistemlerde oynayabileceğimizi gördük. Defansif istikametten 2 maçta da konsantrasyonumuz çok güzeldi. Deneyimli oyuncular alanda olduğu vakit alana farklı bir itimat sağlıyor. Biz hoca olarak bir kenetlenme yolundayız. 3’lü defans sisteminde farklı sistemlerde oyuncular tecrübe toplamamıştı. Şimdi Türk kulüpleri daha fazla bu sistemle oynuyor. Maçlarda oyuncular bu sistemde daha iyi oynamaya başladı” diye konuştu.

“4 tane genç oyuncu ilk kez milli takımda oynadı”

4 tane genç oyuncunun ilk defa oynadığını belirten Kuntz, “Bugün 4 tane genç oyuncuyu ilk defaya sahaya sürdük. Tecrübeli oyuncularla iyi oynadılar. Emirhan ile Umut’u alana süremedik, onun için üzgünüm. Olumlu olan bir hususta farklı vilayetlerde top oynamamız. Diyarbakır, Gaziantep’te oynadık. Tek negatif konu sandalye konusu oldu. Öncelikle Samet ve Onur çok iyi oynadılar. Onları tebrik ediyorum. İlk defa beraber oynayan oyuncular, çok iyi bir maç çıkarttılar” şeklinde konuştu.

“Jesus Ardayı çok yavaş bir şekilde adapte etmemizi istedi”

Arda Güler’e de değinen Kuntz, “Arda Güler’in hocası Jesus onu çok yavaş bir şekilde adapte etmemizi istedi. Bugün Arda oynadı. Çok yetenekli bir oyuncu ama biraz daha zaman tanımamız gerekiyor. Birçok genç ve yetenekli oyuncu hızlı gelişip zamanla kayboldu. Uğurcan ile Altay bir adım önde, çünkü kulüplerinde sürekli oynayan kaleciler ama yenilerini de davet ediyoruz” sözlerini kullandı.

Kuntz ayrıyeten, İrfan Can Kahveci’nin ayrıldıktan sonra tedaviye gittiğini, Doğan’a ise bir baht vermek istediklerini, Altay’ın kulübüyle de bir meşakkatlerinin olmadığını kelamlarına ekledi. – GAZİANTEP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu