Sağlık

Madecassol krem ne işe yarar, nerelere sürülür? Madecassol krem fiyatı 2022

İlaç ve kremlerin bilinçsiz kullanımının önüne geçmek ismine prospektüslerini âlâ okumakta yarar var. Bu noktada beşerler arama motorları üzerinden de sıkça ilaçların yararlarını ziyanlarını kullanım biçimini üzere birçok bilgiyi araştırıyor.

Eczanelerde satılan ve cilt sorunlarında ismi sıkça geçen bir krem olan Madecassol, çok fazla tercih edilen bir krem.

Centella Asetiaca bitkisinden elde edilen Madecassol krem, cildi onaran, yenileyen, yaraları düzgünleştiren bir tesire sahip bir medikal kremdir. Bilhassa yara, yanık, cilt lekeleri, sivilce izleri, çatlaklar tedavisinde kullanılır.

Peki Madecassol krem ne işe fayda? Madecassol nerelere sürülür? Madecassol neye düzgün gelir? Madecassol krem fiyatı 2022 ne kadar? İşte detaylı bilgiler…

Madecassol krem hangi durumlarda kullanılır?

  • Yüzeysel 1. ve 2. derece yanıklar,

  • Lokal deri ülserleri, dekübitus ülserleri,

  • Ameliyat öncesi sonrası yara izleri,

  • Radyoterapi sonrası görülen radyo-epidermitis tedavisi,

  • Yara ve yanıkların güzelleşme sürecini hızlandırır,

  • Tahriş olmuş cildi onarır,

  • Ağda ve lazer sonrası.

Madecassol krem ne işe fayda? Yararları nelerdir?

Tırnak izi, kedi tırmığı, kağıt kesiği, bıçak kesiği ve jilet kesiği üzere yaralanmalardan oluşan izlerin tedavisinde, akne skarlarının ve çukurlaşmış derin yaraların güzelleştirilmesinde, yatalak hastaların yatak yaralarında, ameliyat sonrası, sezaryen dikişi üzere ameliyat yaralarının izlerinin giderilmesinde tesirlidir.

Ütü yanıkları, buhar yanıkları, sıcak bir cisme; çaydanlık, soba, motor v.b. temaslardan oluşan su toplamış kabarık yanıklar, kaynak su dökülmeleri v.b. durumlarda oluşan yanıkların tedavisinden sonraki iz geçirme sürecinde tesirlidir.

Akne izleri ve sivilce skarlarının görünümünün hafifletilmesinde Madecassol krem epey tesirlidir.

Madecassol; yalnızca beyaz çatlakların tedavisinde değil, soğuktan çatlayan cildin tedavisinde, göğüs ucu ve başı çatlakları, dudak çatlakları üzere durumlarda da son derece tesirli olarak kullanılır.

Güneş lekelerinin ve çillerin yanı sıra, cildimizde yaşlanmaya bağlı ya da hiperpigmentasyon, melazma v.b. durumlarına bağlı oluşan lekeleri gidermede yardımcı olur ve cilt tonu renk eşitsizliklerini giderir.

Madecassol krem nasıl sürülür?

Cildinizi yıkadıktan sonra gece uyumadan evvel hasarlı bölgeye sürün. Gündüz kullanacaksanız güneş görmemesine dikkat edin. Bepanthen ile karıştırarak kullanabilirsiniz.

Madecassol krem fiyatı 2022

Madecassol 10 mg/1 gr 40 gr pomad 2022 Yılı fiyatı 34.83 TL’dir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu