Haber

Marmaris’te Orman Şehitleri Çeşmesi Açıldı

2021 yılında çıkan orman yangınlarında hayatını kaybeden Görkem Hasdemir ve Şahin Akdemir’in anısını yaşatmak için Marmaris Belediyesi tarafından orman şehitler çeşmesi yaptırıldı. Çeşme, 29 Temmuz’da başlayan yangının yıl dönümünde orman şehitlerinin yakınlarının katılımıyla hizmete açıldı.

Marmaris, 2021 yılında çıkan orman yangınlarıyla sarsıldı. Orman işçisi Görkem Hasdemir ile turizm işçisi Şahin Akdemir, Haziran ve Temmuz aylarında çıkan 2 ayrı yangında hayatını kaybetti. 29 Temmuz’da başlayan büyük Marmaris yangınının yıl dönümünde, Hasdemir ve Akdemir’in anısını yaşatmak için yangınların çıktığı İçmeler Mahallesi’nde Orman Şehitleri Çeşmesi açıldı. Marmaris Belediyesi tarafından her iki orman şehidinin adını yaşatmak için yaptırılan çeşmenin açılışına Hasdemir ve Akdemir aileleri de katıldı.

Orman şehitlerinin hatırasının burada yaşatılacağını belirten Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Çalışmalarda hayatını kaybeden Görkem Hasdemir ve Şahin Akdemir kardeşlerimiz anısına yine İçmeler bölgesine bir şadırvan yaptırdık. 2021 Haziran ve Temmuz aylarında İçmeler bölgesinde çıkan orman yangınlarını söndürmek.Adları unutulunca yaşarlar.Bu kardeşlerimizi unutmayacağız.Orman şehitlerimizin adları burada ilelebet yaşayacak.Görkem ve kardeşlerimizi rahmetle anıyoruz. Şahin’e bir kez daha şükran ve saygılarımı sunuyor, kederli ailelerine baş sağlığı diliyorum.”

Orman şehitleri Hasdemir ve Akdemir’in aileleri de çeşmenin açılışında duygulu anlar yaşadı. Kaybettikleri oğullarının hatırasının burada yaşatılacak olmasından dolayı çok mutlu olduklarını belirten aileler, Marmaris Belediyesi’ne ve Önder Oktay’a teşekkür etti. Çeşmenin bulunduğu alana da zeytin ağaçları dikildi. – MUĞLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu