Haber

Mustafa Balbay: Kılıçdaroğlu ‘sola’ baktı, Akşener ‘yükseldi’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığını reddettiklerini belirtmesi ve CHP’li Mansur Yavaş veya İmamaoğlu’nun adaylığını talep etmesi üzerine Mustafa Balbay değerlendirmelerde bulundu.

Cumhuriyet TV’de konuşuyorBalbay, “Meral Hanım da biraz ‘hoşgörü’ gördü. Kapıyı kıran Meral Hanım’dan sofrayı kıran Meral Hanım’a döndü.”

Balbay, Akşener’in açıklamaları hakkında, “Zehirli bir açıklamaydı. Sanki Meral Hanım Altı Masa toplantısını yeni bitirmiş ve mikrofonu bulunca konuşmuş gibiydi. Meral Hanım’ın bu üslubu tercih ettiğini anlıyoruz.”

İYİ Parti tabanının çoğunluğunun AKP iktidarına karşı olduğunu vurgulayan Balbay, “Meral Akşener bugün yaptığı konuşmayla siyasette 4-5 yerde fay hattı oluşturmuştur. İYİ Parti tabanının üçte ikisi şu kadardır: CHP’lilerin üçte ikisi CHP olarak bu hükümete karşı. Oyların sadece yüzde 5’i kaldı” dedi.

AKŞENER ‘AİLEME GÜVENİYORUM’ DEDİ…

Akşener’in sözlerini hatırlatan Balbay, “Altı Masa’nın iki başrol oyuncusu vardı. Kılıçdaroğlu ve Akşener… Heyecana ihtiyaç vardı. Meral Hanım iktidar ateşini körüklemek yerine üzerine bir kova su döktü. Denilir ki Üssün oyunu almaya çalıştığını söyleyen Kılıçdaroğlu, ‘Aileme emanet ediyorum’ dedi. Bu yüzden Akşener’in tarzına takıldım.”

‘ASENALI’YA SÖKÜLDÜ’

Balbay, Meral Akşener’i şu sözlerle eleştirdi:

“Kemal bey bugüne kadar ‘sağına’ baktı ama bugün ‘soluna’ baktı. Türkiye Kurmay Partisi’ni gördü, sonra SOL Parti’yi gördü… Meral Hanım da biraz ‘özgürlük’ aldı. Kapıyı kıran Meral Hanım’dan bir masa Kıran Meral Hanım’a dönüştü diyebiliriz.”

haber-tekkekoy.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu