Yaşam

Naci Görür, ‘Son depremler canlı fay olduğunu gösteriyor’ diyerek Marmara’yı uyardı

Uzmanlar, son 2 ayda Marmara Denizi’Ne oldu hafif ve orta dereceli depremler, olası İstanbul depreminBunun habercisi olup olmayacağı konusunda değerlendirmeler yapıyor.

marmara denizi gemlik körfezimeydana gelen 3,2 ve 3,4 büyüklüğünde depremlerSonrasında özellikle İstanbul halkı yine deprem endişesine kapıldı. Deprem uzmanı Prof. Dr. ‘Naci Görür’Türkiye’den Marmara için yeni bir uyarı geldi.

‘Depremleri ciddiye almıyorum çünkü büyüklüğü 4’ün altında’

Söz konusu depremler onların büyüklüğüneişaret etmek Görür, Marmara Körfezi’ Bölgede art arda meydana gelen depremlerin fayların doğal hareketleri olduğunu söyledi. görür, “Marmara Körfezi’ndeki depremleri ciddiye almıyorum çünkü büyüklüğü 4’ün altında.”dedi.

‘Canlı arıza var’

Görür, açıklamasında şunları söyledi:

“Marmara Körfezi’ndeki depremleri ciddiye almıyorum çünkü 4’ten küçükler. Bunlar her an her yerde olabilecek depremler. Fay dediğimiz şey ölmediği için nefes almaktır. Uyusam ya da yapsam. Hiç kıpırdama, yine de kalbimi duyacaksın. Benden korkacak mısın? “O halde bu depremleri ciddiye almayın. Ancak biz zaten Marmara’da deprem bekliyoruz. Orada canlı bir arıza var. Bu depremler onun canlı olduğunu da gösteriyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu