Haber

Netanyahu’dan Hizbullah’a ilk yanıt: Hata yapmayın, bedeli ağır olur

Hizbullah lideri Hasan Nasrallah yaptığı açıklamada, Mescid-i Aksa Tufanı operasyonunun birçok cepheye yayıldığını belirterek, “Savaşın sorumlusu ABD’dir, İsrail bir araçtır. Bedelini ABD ödemelidir. ABD üslerine saldıracağız.” söz konusu. Bu açıklamanın ardından İsrail Başbakanı Netanyahu da Hizbullah’ı tehdit etti.

“BİZİ TEST ETMEYİN, BUNUN BEDELİNİ AĞIR ÖDERSİNİZ”

İsrail Başbakanı Netanyahu, Hizbullah liderinin açıklamalarına atıfta bulunarak, “Kuzeydeki düşmanlarımıza şunu söylüyorum: Bizi sınamayın, bunun bedelini ağır ödersiniz.” uyardı. Konuşmasına devam eden Netanyahu, “İsrail, Hamas’ın elindeki Gazze’deki esirleri serbest bırakmadan geçici insani ateşkesi reddediyor. Gazze’ye yakıt girişine izin vermiyoruz, para gönderilmesine de karşı çıkıyoruz.” dedi.

HİZBULLAH LİDERİ NASRALLAH NE DEMİŞTİ?

Hizbullah lideri Nasrallah bugün Hamas’ın İsrail’e yönelik saldırılarıyla ilgili şunları söyledi: “Mescid-i Aksa Tufanı savaşı birden fazla cepheye yayıldı.” söz konusu. Nasrallah, “8 Ekim’de Lübnan’da savaşa girdik. Güçlerimiz her cephede savaşıyor ve operasyonları her geçen gün ağırlaştırıyor. Bu şekilde İsrail, güçlerini Lübnan sınırında tutmak zorunda kalıyor.” sözlerini kullandı.

haberyomra.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu