Haber

Özgür Özel’e Sinan Ateş cinayetiyle ilgili MHP’den sert yanıt

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, dün partisinin grup toplantısında “Bahçeli bana 4 tane soru sormuş, okumaya utanırım” demiş ve karşılık olarak Sinan Ateş cinayetiyle ilgili sorular yöneltmişti. MHP’li İzzet Ulvi Yönter ve Semih Yalçın sosyal medya hesaplarından bir ortak metin paylaşarak Özel’e tepki göstererek sert ifadeler kullandı.

SİNAN ATEŞ CİNAYETİ ÜZERİNDEN MHP’YE 4 SORU

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kendisine sorduğu 4 soruya yanıtı Sinan Ateş cinayeti üzerinden veren Özel, “Size bu soruları yazan arsız metin yazarları var ya şu dört soruya cevap versinler bakalım: Bu iki kişinin isimleri Sinan Ateş iddianamesinden nasıl ve kimler tarafından iddianameden ayıklanmıştır? Sinan Ateş’in sokak ortasında ölümünden sonra kimse tweet atmayacak cenazeye gitmeyecek taziye bildirmeyecek diyen hangi ikisidir? Bu talimatı partiye hangi ikisi yaymıştır? Tetikçiyi kaçıran aracın fotoğrafları açığa çıkıp Ülkü Ocakları Genel Başkanına bu aracın ceza yemeyecek, trafikte durdurulmayacak statüsüne getirilmesine hangi ikisi katkı sağlamıştır?” dedi.

YÖNTER’DEN ÖZEL’E AĞIR YANIT

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in bu ifadelerine MHP kanadından çok sert bir cevap geldi. MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Sinan Ateş cinayetiyle ilgili sorulara şu ifadelerle yanıt verdi;

“Diğer yandan, en küçük ilgi ve alakamızın söz konusu dahi olmadığı bahse konu cinayet iddianamesiyle ilgili dün soru kalıbı içinde telaffuz ettiğin iddialarını ispat etmezsen, alçaksın, ahlaksızsın, şerefsizsin, namussuzsun! Daha sana ne diyelim…Hodri meydan…Bu da üç…Sende utanma yok ki! Sende omurga yok ki! İşin özünde sende hiçbir şey yok, ama CHP’nin Genel Başkanısın…Yazık, günah, ayıp… Senin gibi müptezellerin varlığı bile Türk siyasetinin mahvı perişanlığına en açık delildir…Sen Ülkücü düşmanısın, MHP düşmanısın, kimlerle iş tuttuğun cümle alemin de malumudur…Müfteriliğinin hukuki bedelini inşallah ödeyeceksin…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu