Ekonomi

Reddit’in belirteçleri Moons and Bricks, Kraken listelemesinden sonra yüzde 50 arttı

Ticaret hacmine göre en büyük merkezi kripto borsalarından biri olan Kraken, Reddit’in topluluk belirteçleri aylarını (MOON) ve bricks’i (BRICK) listelemeye başladıktan sonra tokenlar yükselişe geçti.

Reddit’in 6,5 milyondan fazla kullanıcısı olan r/CryptoCurrency topluluğunun yerel token’ı MOON, son 24 saatte yüzde 47 artışla 42 sente ulaştı. r/Fortnite alt dizininin yerel token’ı BRICK, son 24 saatte yaklaşık yüzde 50 artarak 4 sente ulaştı.

MOON, r/CryptoCurrency alt dizinindeki yorumlar veya gönderiler için ödül olarak dağıtılan bir ERC-20 belirtecidir.

Kullanıcılar paralarını Reddit’te yayınlayabilir. Ethereum tabanlı Vault cüzdanı. Yorumlarda rozet ve GIF gibi özelliklere erişmek, anketlerde oy kullanmak için kullanılan bu tokenler takas edilebilir, hediye olarak gönderilebilir veya topluluk üyeleri arasında harcanabilir. BRICK aynı zamanda r/Fortnite alt dizininde örnek niteliğinde bir amaca da hizmet ediyor.

Kraken’in MOON ve BRICK’i listeleme kararı, borsanın temel gruplarından birinin r/CryptoCurrency alt dizinde borsanın her zaman yeni para eklemeye açık olduğunu söylemesinden birkaç hafta sonra geldi.

Kraken ve Kraken Pro kullanıcıları, spot piyasada ABD doları ve euro kullanarak her iki kripto para biriminde ticaret yapabilirler. Borsada MOON/USD paritesine bağlı konsolide vadeli işlemler de vardır.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu