İş

Royal Caribbean Yüksek Talep Nedeniyle Binlerce Kişiyi İstihdam Etmek İstiyor – Rapor

Royal Caribbean Group (RCL), kruvaziyer gemilerinde ve özel mülkiyetindeki yerlerde binlerce iş pozisyonunu aktif olarak doldurmaya çalışıyor. Reuters’in Salı günü bildirdiğine göre, bu işe alım çabası, kruvaziyer tatillerine yönelik benzeri görülmemiş yüksek talebe yanıt niteliğinde.

2023’te kruvaziyer yolcu sayısındaki önemli artış ve daha büyük gemilerin hizmete girmesi, Royal Caribbean’da çalışanlara daha fazla ihtiyaç duyulmasına neden oldu. Şirket bu yıl içinde yaklaşık 10.000 yeni personeli işe almayı hedefliyor.

2023 yılı sonunda kruvaziyer operatörünün denizde çalışan personel sayısı yaklaşık 88.700 olup, bu sayı bir önceki yıla göre %6 oranında azalmıştır. Buna karşılık, özel mülkiyete ait yerler de dahil olmak üzere karada çalışanların sayısı %17 artarak tahmini 9.500 tam zamanlı çalışana ulaştı.

Royal Caribbean, rezervasyonlarda önemli bir artış ve %29’luk bir artışla 3,73 milyar dolarlık çeyrek geliriyle olağanüstü başarılı bir ilk çeyrek geçirdiğini bildirdi. Bu finansal başarı, şirketin hisse senedi değerinin son on iki ay içinde iki katına çıkarak yeni bir zirveye ulaşmasına yol açtı.

Bir şirket temsilcisi Reuters’a yaptığı açıklamada, “İşe alım yaklaşımımız, kapasitemizde ılımlı bir büyümeye yönelik kurumsal stratejimizle uyumludur” dedi.

Royal Caribbean, 2024 yılına kadar üç yeni yolcu gemisinin hizmete gireceğini öngörerek 10.000’den fazla çalışanı işe almayı planlıyor. Karayip Denizcilik Üniversitesi uzmanları, hem Royal Caribbean’ın hem de rakibi Carnival’ın, bireyleri denizcilik kariyerlerine daha iyi hazırlamak için üniversiteden kısa süreli eğitim ve sertifika programlarını genişletmesini talep ettiklerini belirttiler.

Royal Caribbean işe alım çabalarını Karayip bölgesiyle sınırlamıyor. Şirket Nisan ayında Gambiya Turizm Kurulu’na ulaşarak ilave çalışan istihdam etmek istediklerini ifade etti ve halihazırda işgücünde yaklaşık 700 Gambiya vatandaşının bulunduğunu belirtti.

Bu makale yapay zeka teknolojisi kullanılarak üretilmiş ve tercüme edilmiş olup bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu