Haber

Samsun’da sağanak yağış etkili oldu!

SAMSUN (İGFA) – Samsun’da gece saatlerinde başlayan sağanak sabah saatlerinde şiddetini artırdı. Yağış nedeniyle rögar kapakları taştı, trafik aksadı, bazı ev ve işyerleri su altında kaldı, ağaçlar devrildi.

Sahaya çıktığı ilk andan itibaren; Tüm güçleriyle tetikte olduklarını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, kısa sürede metrekareye 147 kilo yağışın düştüğü Samsun’da yaşanan tüm talihsizlikleri ortadan kaldırmak için tüm gruplarıyla sahada olduklarını kaydetti. Vatandaşlarımızın doğal afet nedeniyle mağduriyetlerini ortadan kaldırmak.

Bu arada Samsun Valisi Orhan Tavlı, dün gece saatlerinde başlayan ve ilk saatlerde ağırlıklı olarak Samsun’un doğusunda etkili olan yağışların, sabahın erken saatlerinden itibaren merkez ilçelerde de etkisini gösterdiğini ve Salı günü Çarşamba’da 100 kilonun üzerinde yağış oluştuğunu belirtti. , Terme, Canik ve İlkadım ilçeleridir. getirilmiş.

Vali Tavlı, Samsun’un doğusunda başlayıp zamanla merkezini de etkileyen sistemin giderek zayıflayarak etkisini batı ilçelerimizde gösterdiğini belirterek, “Meteorolojik bilgilere göre yağışların yerel olarak görülmesini bekliyoruz. İlerleyen saatlerde orta şiddette, ilimizin doğu kesimlerinde ise özellikle gece saatlerinden sonra yarın sabahın ilk saatlerine kadar etkili olacak.” ” söz konusu.

Vali Tavlı, birçok noktada yollarda su altında kalan ekipmanların temizlenmesi, kanal ve menfezlerin açılması, su basan bölgelere müdahale edilmesi amacıyla kamu kurumları ve belediyelerin araç ve işçiler dahil tüm kaynaklarıyla hızlı ve kesintisiz bir şekilde çalışmaların yürütüldüğünü kaydetti. dalgıç pompalarla. Ayrıca YEDAŞ’ın da kesintilere müdahale ettiğini belirterek, yağışların yarın sabaha kadar devam etmesi nedeniyle vatandaşları önlem almaya davet ederek, yağıştan olumsuz etkilenen hemşerilerimize geçmiş olsun dileklerini iletti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu