Ekonomi

ServiceNow için Analist Günü Olumlu Yanıtlara Yol Açtı

ServiceNow (NOW), 6 Mayıs Pazartesi günü Las Vegas’ta ServiceNow finansal analist etkinliğini gerçekleştirdi ve analistlerin etkinliğe tepkisi büyük ölçüde olumlu oldu.

RBC Capital, bir araştırma raporunda şirketin potansiyeline ilişkin görünümlerinin arttığını belirtti.

ServiceNow ile ilgili olarak şirket, üretken yapay zeka (AI) yeteneklerinin “her sektör için her ürün içindeki her sürece entegre edilmesi gerektiği” görüşünde.

RBC, “Şirket, Pro Plus’ın daha fazla benimsenme potansiyeli hakkında daha fazla ön ayrıntı vermekte başarılı olurken, platformdaki gelişmeler ve büyüme, müşteriye yönelik operasyonlar da dahil olmak üzere ileride daha önemli fırsatlar olduğunu gösteriyor” dedi.

Yatırım şirketi ServiceNow’un “GenAI’den yararlanmak için mükemmel bir konumda olduğunu ve en iyi tavsiyelerimizden biri olduğunu” belirtti.

Öte yandan Morgan Stanley, Analist Günü’nün “NOW için uzun vadeli yatırım gerekçesinin özünü açıkça gösterdiğini” belirtti.

Şirket, ServiceNow’un genişleyen potansiyeli, bu potansiyeli etkin bir şekilde hayata geçirmesi ve şirketin üstün birim ekonomisi gibi hususları vurguladı.

Morgan Stanley, ServiceNow’un hızlı bir inovasyon hızını kolaylaştıran “uyumlu ve dahili olarak geliştirilmiş bir Bulut platformuna” sahip olduğunu gözlemledi. ServiceNow’un 2018’de 11 ürün kategorisi olan çözüm yelpazesini 2024’te 22’ye çıkardığını ve 2018’de 100 milyar dolar olan toplam adreslenebilir pazar (TAM) tahminini 2026’da 275 milyar dolara yükselttiğini belirtti.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Ek ayrıntılar için Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu