Teknoloji

Yeni Switch İşletim Sistemi nOS Geliyor

Kızıl Geyik Oyunlarıtarafından yapılan duyuru ile Değiştirmekişletim sistemi hayır geliyor Konsolunuzu bir nevi küçük kişisel bilgisayara çevirecek olan işletim sistemi ile ilgili detaylar haberimizde.

2016 yılında NX kod adıyla ortaya çıkan Switch, 2017 Mart ayında satışa sunuldu. Hibrit yapısı ile hem konut konsolu hem de el konsolu olarak kullanabileceğiniz cihaz, en çok tercih edilenlerden biri olarak tarihe geçti. Başarılı Nintendo konsolları. Bu hafta yapılan duyuru ile noS adı verilen yeni bir işletim sistemi hayata geçecek.

RedDeer Games tarafından yayınlanan basın açıklamasına göre bu ay sonunda eShop üzerinden çıkması beklenen işletim sistemi, Windows benzeri yapısıyla bir nevi küçük kişisel bilgisayar haline gelecek. nos, Nintendo’nun bizzat geliştirdiği bir şey olmadığı için gerçek bir işletim sisteminden çok uygulama tarzı bir işletim sistemi olarak düşünülmeli. Yine de Switch deneyimini farklı kılacağına şüphe yok.

Yeni Switch İşletim Sistemi noOS Ayrıntıları

Kod adı Fuji’dir ve gününüzü çizebilecek, yazabilecek ve düzenleyebileceksiniz. Ayrıca hesap makinesi, paint, puzzle oyunu gibi uygulamalar yer alırken, yapılacaklar listesine yeni şeyler ekleyebilecek ve galeride çizim projelerinizi düzenleyebileceksiniz.

Hemen aşağıdan izleyebileceğiniz duyuru fragmanında bizleri nasıl bir arayüzün beklediğini görebiliriz. Biraz eski Apple işletim sistemlerine benzediği dikkatinizi çekmiştir. Ekranın üst kısmında, ilgili tuşlara basarak çeşitli eylemleri gerçekleştirebileceğiniz bir görev çubuğu bulunmaktadır. Ancak fragmanda da görebileceğiniz gibi cihazın dokunmatik ekranı işletim sisteminde aktif olarak kullanılmayacak gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu