Haber

ZİNDAŞTİ’NİN ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTÜ DOSYASI, GÖRÜŞÜ İÇİN SAVCIYA GÖNDERİLECEK

KIRMIZI bültenle aranan organize suç örgütü 5’i polis 33 sanıklı İran asıllı Naci Şerifi Zindaşti’nin davası sonuçlandı. Mahkeme mütalaasını hazırlamak üzere belgenin savcılığa gönderilmesine karar verdi.

İstanbul 40. Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuklu bulunan Efkan Öveç ve Cem Dursun da Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla salonda hazır bulundu.

Duruşmada, davanın 5 polis sanığı hakkında gizli tanık ifadeleri alındı. Gizli tanığın kılığını ve sesini değiştirerek aldığı ifadesinde İlhan Ünğan cinayetini kimin işlediğini bilmediğini söyledi. Soruşturma aşamasında Urfi Çetinkaya için çalışan biri tarafından öldürüldüğünü belirten gizli tanık, bu durumu görmediğini ve bunun sadece bir sansasyon olduğunu söyledi. Gizli tanığa sorular soran sanık Erkan Kocabaş, kamu görevlisi olarak görevine devam edip etmediğini sordu. Gizli tanık bu soruyu yanıtlamadı. Sanık polis memurunun avukatı Ergül Kapukaya da tanığın duygularının kaynağının sorulması gerektiğini söyledi. Ardından ifadeleri alınan tutuklu sanıklar tahliyelerini talep etti.

İKİ TANIKTAN TAHLİYEYİ REDDETME

Mahkeme heyeti sanıklar Cem Dursun ve Efkan Öveç’in tahliye taleplerini reddederek tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. Sanıklar Ekrem Öztunç, Ali Koçak, İlker Dağlı, Tolga Hakan Ceyhan, Naji Sharifi Zindaşti hakkındaki tutuklama kararlarının devamına karar veren heyet, mütalaasının hazırlanması için belgelerin savcılığa gönderilmesine karar verdi. Sanıklardan bazılarının isim kontrolünün kaldırılmasına karar veren heyet, duruşmayı erteledi.

– İstanbulhaberkaman.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu