Haber

Ağrı’daki Amatör Spor Kulüplerine 1 Milyon 80 Bin TL destek

gençlik ve SporSağlık Bakanlığı Ağrı’da 34 amatör faaliyet gösteriyor. sporkulübe 1 milyon 80 bin TL nakdi bağışta bulundu.

Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) iş birliğinde düzenlenen törenle spor kulübü temsilcilerine nakdi yardımlarda bulunuldu. 2 bin 500 kişilik Spor Salonu’nda düzenlenen törene Vali Dr. Osman Varol, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüsamettin Erol, İl Emniyet Müdürü Hasan Aydın, İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Abdulhalik Karabulut, Ağrı Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Alpaslan katıldı. , Vali Yardımcısı Yusuf Beran Vuran, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fedai Din, Ağrı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkan Yardımcısı Özkan Aslan, kulüp temsilcileri ve sporcular katıldı.

“Amatör Kulüplerimizin Her Zaman Yanındayız”

Törende açılış konuşmasını yapan Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürü Fedai Din, “Amatör spor faaliyetlerini özendirmek ve desteklemek amacıyla ilimizdeki amatör spor kulüplerine nakdi yardım yapılması vesilesiyle bir araya geldik. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından “Amatör Spor Kulüplerine Yönelik Yardım Programı” kapsamında. Bu toplantının başta amatör spor kulüplerimiz olmak üzere Ağrı için hayırlara ve başarılara vesile olmasını temenni ediyorum.”

“Bugün Ağrı’mız ve amatör spor kulüplerimiz için çok kıymetli bir gün. 1 milyon 80 bin TL nakdi yardımın yapılacağı amatör spor kulüpleri, insanımızın ve gençlerimizin spor yapmasına yardımcı oluyor, kalmayı karakter ediniyor.” savurgan faaliyet ve ortamlardan uzak, sağlıklı ve sporla yaşamayı amaçlayan bu kulüpler, ulusal yarışmalarda şehrimizi, uluslararası yarışmalarda ülkemizi temsil edecek sporcular yetiştirmektedir.

Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak amatör kulüplerimizin her zaman yanındayız. Geçmişte bakanlığımız bünyesinde amatör kulüplere önemli katkılar ve takviyeler yapılmıştır. Amatör spor kulüpleri Türk sporunda çok değerli bir yere sahiptir. Amatör Spor Kulüpleri çok köklü, geniş ve özverili toplulukların sembolüdür. Türkiye’de sporun yükünü samimiyetle omuzlar ve sporun gelişmesi için canla başla çalışır. Amatör spor kulüplerine verdiğimiz maddi ve manevi desteğimiz artarak devam edecek. Bakanlık olarak Amatör Spor Kulüplerine güvenimiz her zaman tamdır. İnşallah buradaki katılımcı ruhla el ele vererek bu başarıları büyüteceğiz.

İlimiz ve sporcularımız adına Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Muharrem Kasapoğlu’na, Sayın Valimiz Sayın Osman Varol’a desteklerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. şehrimizde spora ve sporculara

Tüm sporcularımıza ve yöneticilerimize başarılar diliyor, yapılan temelin Ağrı’mıza hayırlı olmasını diliyorum.”

Vali Osman Varol ise yaptığı açıklamada, “Amatör spor kulüplerimizin çok değerli yöneticileri, gönüllerini spora vermiş, kendilerini spora adamış kahramanlar olarak sizlere seslenmek istiyorum.

Tüm dünyada olduğu gibi gençlerimizin de güçlerini gerçek anlamda kullanabilmeleri, hem fiziksel hem de ruhsal olarak gelişebilmeleri ve yaşamlarını gerçek anlamda sürdürebilmeleri için gençlerimizin mutlaka erken yaşlarda sporla ilgilenmeleri gerektiğini düşünüyoruz.

Bu alandaki en büyük destekçimiz, zamanını ve imkanlarını bu işe adamış, özverili amatör spor kulüplerimizin özverili yönetici ve antrenörleridir. Devletimiz, ilgili bakanlığı ve yerel yönetimleri ile amatör spor kulüplerimizi yaşatmak, gençlerimize daha iyi imkanlar sunmak ve onları daha çok alanda spor branşları ile buluşturmak için çaba göstermektedir.

Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Gençlik ve Spor Bakanımıza sizlerin huzurunda teşekkür etmek istiyorum. Kendi dönemimde burada bulunduğum 3 yılda ilimizde spor alanında çok önemli altyapı yatırımları aldık. Gençlik ve Spor Bakanımız hiçbir talebimize hayır demedi.

Kulüplerimizin ayakta kalabilmesi için hem maddi takviye hem de mali takviye sağlamamız gerekiyor.

Gençlerimize spor yapmaları için imkanlar sağlamakla yetinmiyoruz. Bütün amacımız hedefimiz, sınır ilimiz Ağrı’da, Türkiye’nin herhangi bir ilinde gelişmiş diyebileceğimiz Türkiye’nin büyükşehirlerinde, Ağrı’nın en ücra köşesindeki gençlerimiz bu güce sahip olsa da hep bunun için çalıştık. aynı fırsatlar. Bugün burada yapılan takviyenin çok değerli olduğunu belirtmek isterim.”

Tören, Vali Varol ve protokol üyelerinin, üzerinde 1 milyon 80 bin liralık yazılı sembolik çeki kulüp temsilcilerine takdim etmesiyle sona erdi. – AĞRI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu