Haber

AK Parti Büyük İstanbul Mitingi yerli ve yabancı basının ilgisini çekti

AK Parti’nin düzenlediği “Büyük İstanbul Buluşması”na yerli ve yabancı basın mensupları yoğun ilgi gösterdi. Akreditasyon sahibi binin üzerinde basın mensubu mitingi takip etmek için kendilerine ayrılan alana geldi.

AK Parti’nin bugün saat 16.00’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Atatürk Havalimanı Millet Bahçesinde düzenleyeceği “Büyük İstanbul Buluşması” için kapılar açıldı. Mitingi takip etmek için akreditasyon alan binden fazla basın mensubu kendilerine ayrılan alana geldi. Mitinge yerli ve yabancı basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği görüldü.

“Artık Avrupa’nın ve tüm dünyanın ilgi gösterdiği bir ralli olacak”

Mitingi takip etmek için arenaya gelen TGRT spikeri Mehmet Aydın, “Büyük İstanbul Mitingi’nde bine yakın basın mensubu var. Bu anlamda doğru hazırlanmış bir düzenleme oldu. Seçime bir hafta kala son köşe.Taraflar artık son düzlükte son tartışmalarını yapacaklar.Görüyoruz ki ulusal ve uluslararası tüm basın mensupları burada.Bini aşkın basın mensubu var. Artık sadece Türkiye’nin ilgilendiği bir ralli değil. Artık Avrupa’nın ve tüm dünyanın ilgi gösterdiği bir ralli olacak çünkü stratejik değeri de var. Öyle bir ralli ki.”

Miting öncesi alanda yerini alan TGRT Haber Muhabiri Kaan Kalyoncu, “İstanbul bugün çok değerli bir organizasyona ev sahipliği yapıyor. AK Parti Büyük İstanbul Buluşması’nı yapacak. An itibari ile kapılar açıldı. basın olarak yerimizi aldık.Sadece Türkiye’de basın mensupları değil, basın mensupları da yabancı basının da yoğun ilgisi var.Toplam 1.200 basın mensubu burada yerini aldı.Neler olacağını merakla bekliyoruz. dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu