Haber

Akciğer kanseri teşhisi konulan Armağan Çağlayan, tedavisinin ardından yaptığı konuşmayla herkesi duygulandırdı.

Televizyon kariyerinin ardından Youtube’da program yapmaya başlayan ünlü isim Armağan Çağlayan’ı bilmeyen yoktur. Kendine has yöntemleriyle gönülleri fetheden ünlü isim, geçtiğimiz günlerde akciğer kanserine yakalandığını açıklamıştı. Bir süre önce İzmir’de tedaviye başlayan Çağlayan, bugün kaldığı hastaneden taburcu edildi. Armağan Çağlayan’ın hastane çıkışında yaptığı açıklama hayranlarını sevindirdi. Gelin neler olduğuna bir göz atalım…

Geçtiğimiz haftalarda yıllık sağlık taraması sırasında kendisine akciğer kanseri teşhisi konulduğunu öğrenen ünlü televizyoncu Armağan Çağlayan, tüm hayranlarını üzdü.

Acı haberi sosyal medya hesabından duyuran Çağlayan, hem takipçilerinden hem de birçok ünlü isimden destek açıklamaları aldı.

Tüm bunların ardından hızla tedavi sürecine giren ünlü isim, geçtiğimiz günlerde 4 saatlik bir operasyon geçirerek kaldığı yoğun bakımın ardından sağlık durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

Tedavi sürecini İzmir’de geçiren Çağlayan, bugün hastaneden taburcu olduğunu sevenlerine anlatarak, “Önümüzde bir gün var, yiyecek ekmeğimiz var. Tedavi sürecinde hiç korkmadım. Hiç düşünmedim.” Ama ben acı çekmekten korkuyordum.” söz konusu.

Güzel haberin ardından erken teşhisin değerine vurgu yapan ünlü isim, herkesin yılda bir kez check-up yaptırmasını da tavsiye etti.

“Aslında sadece kontrol için geldim. Hiçbir şikayetim olmadı. Merda hocanın odasına girdiğimde ‘En çok korktuğum yere geldim’ dedim. Sonra hocaya sinemamı gösterdim ve beni gönderdiler. Ardından Merda Hoca geçen Mart ayında Edremit’te çektiğim filme baktı. 3 mm’lik kütlenin 16 mm’ye çıktığını görünce bunu hatırladı. Kanserin bitmeyen süreci. Bu ekonomik zorluklarda insanlara her yıl check-up yaptırın demek garip gelebilir ama imkanı olan herkes yaptırsın. Gerçekten de erken teşhis hayat kurtarır. 6 ay sonra gelseydim daha farklı bir senaryo olabilirdi’ dedi.

Ayrıca ölümden korkmadığını söyleyen Çağlayan, “Öğretmenlerimizin ilgisi çok değerliydi. Gün görecek, yiyecek ekmeğimiz var. Hiç korkmadım ve ölmek hiç aklıma gelmedi. Ama acı çekeceğimden korkuyordum. Oburun kafasına gelince ‘Ölecek’ diyoruz ama kişinin kendisine gelince o kadar değil. Hatta yoğun bakımda çok güzel anılarım var. Check-up için geldim. Gerçeğin teşhisi koyan ekibe teslim olmak olduğuna karar verdim” diye devam etti.

Sağlığıyla ilgili açıklama yapan Armağan Çağlayan’ın doktorları, ünlü sanatçının sigarayı bırakması konusuna vurgu yaptı.

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Merda Erdemir Işık, Küçük bir kitle tespit ettik. Ayrıntılı olarak inceledik ve ardından yolumuzu çizmeye devam ettik. Çok şükür o da çok uyumlu hareket etti ve süreç buralara kadar geldi. Hocalarımızın şifalı ellerinde hem teşhis hem de tedavi sürecini tamamladık.açıklama yaptı.

Basın açıklamasında konuşan Göğüs Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Özgür Samancılar ise, ‘Erken tespit edildiğinde akciğer tümörlerine karşı yapılan ameliyatlarda başarılı sonuçlar alınıyor. Merda hocam gerekli işlemleri yaptıktan sonra ameliyat için uygun olacağına karar verdik. Yaklaşık 5-6 gün önce kapalı ameliyat yaptık. Mümkün olan en iyi sonuçları aldığımızı düşünüyoruz. Bundan sonra takip edecek. Covid döneminde çok tomografi çekildi. Bu sayede birçok tümörü erken dönemde yakaladık. Bu nedenle tarama ve check-up programları büyük değer taşır. Armağan Bey artık sigarayı bırakacak. Akciğerlerin eski performansını yakalaması biraz zaman alacaktır. Sigarayı bırakması onun için gereklidir.sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu