Haber

Amasya’da iftar programları düzenlendi

Güzel Hareket Kültür Eğitim ve Dayanışma Derneği tarafından Taşova ilçesinde iftar programı düzenlendi.

İlçe meydanında düzenlenen iftar programında konuşan dernek başkanı Kasım Alper Özdemir, gönül sofrasında bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

Ramazan ayının ekmeği ve sevgiyi paylaşmak demek olduğunu ifade eden Özdemir, “Yaklaşık 4 yıldır umudu ve sevgiyi paylaşmaya çalışıyoruz. İftar sofrasında değil, iftar sofrasında buluşmamıza katkı sağlayan tüm dostlarımıza çok teşekkür ediyorum. evleriniz ama bu meydanda.Ülkemiz asrın felaketiyle büyük acılar çekti.Acılarını paylaşıyoruz.Devlet ve millet seferber oldu ve birlik meşalesi yakıldı.Vatan ve millet söz konusu olduğunda vatan evlatları Bu güzel ülke el ele tutuşmasını çok iyi bilir.” terimini kullandı.

Program ilahi dinletisi, semazen gösterisi ve çocuklara yönelik etkinliklerle sona erdi.

Kaymakam Gökçecik köylülerle iftar yaptı

Taşova Kaymakamı Ahmet Gökçecik, 2022 yılında vefat eden Kıbrıs gazisi Habip Yılmaz için düzenlenen iftar programına katıldı.

Boraboy köyünde düzenlenen iftar programında merhum Yılmaz’a Allah’tan rahmet dileyen Vali Gökçecik, “Mübarek Ramazan ayının sonuna geldik, Allah tuttuğumuz oruçları ve duaları kabul etsin. Şehitlerimiz ve gazilerimiz çok özel ve Kıbrıs gazilerimizi unutmadık, hiçbir gazimizi de unutmayacağız.” dedi.

Gümüşhacıköy

Gümüşhacıköy Kaymakamlığı tarafından mahalle ve köy muhtarlarına yönelik iftar programı düzenlendi.

Öğretmenevinde düzenlenen programa katılan muhtarlara teşekkür eden Kaymakam Ali Cemal Altınöz, “Muhtarlarımız mahalle ve köylerimizde devletimizin temsilcisidir. Muhtarlarımızla her zaman görüşmeye özen gösteriyoruz. İnanıyoruz. Bunun kurumlar arası koordinasyonun sağlanmasında etkili olduğunu, mahalle ve köylere ulaşımı sağladığı gibi vatandaşlarımızın rahat bir yaşam sürmesini de sağladığını belirtti. dedi.

İftar programına Belediye Başkanı Zehra Özyol, siyasi partilerin ilçe başkanları, il genel meclis üyeleri, kurum müdürleri, mahalle ve köy muhtarları katıldı.

haber-havran.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu