Haber

Erdoğan: TCG Anadolu uçak gemisi yapılır mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Eskişehir Valilik Meydanı’nda düzenlenen toplu açılış töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Uçak gemisi monte edilir mi? Elektronik aksamlarında montajlar olabilir. Ama TCG Anadolu’nun aksamları bir zamanlar tamamen Türkiye tersanelerinde yapılırdı. Bugün Türkiye tersaneleri dünyada belli bir yeri işgal etmiş tersanelerdir. deniz yarışı.” söz konusu

“İNGİLTERE DENİZALTI İNŞA ETMEK İÇİN İŞ BİRLİĞİ İSTİYOR”

ABD ve Pakistan’dan fırkateyn yaptırmak için gelenlerin olduğuna işaret eden Erdoğan, uçak gemisi ve denizaltı yapmak isteyenlerin de olduğunu, İngiltere’nin denizaltı yapımında işbirliği yapmak istediğini kaydetti.

Denizaltının ötesine yeni bir adım attıklarını belirten Erdoğan, “Attığımız yeni adımda inşallah insansız denizaltı üretme noktasına geliyoruz. Yani teknoloji sürekli kendini yeniliyor değil mi? Tıpta da aynı şey mi?Tıpta sürekli birbirini yenileyen bir yarış var.” dedi.

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nin önemine vurgu yapan Erdoğan, “Onu güçlendirecek olan içindeki beyinlerdir. Bizde beyin yoksa profesöründen doçentine, yardımcı doçentinden her Cam’e. Sakura’dan bahsediyoruz. Ama onu güçlendirecek doktorlar olmadığı sürece bunun bir anlamı yok. Bunu yapıyoruz. İşleri bırakmak zorundayız.” şeklinde konuştu.

haber-pinarbasi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu