Ekonomi

Bayburt’taki Kapalı Pazar Yeri Esnafın Yüzünü Güldürdü

Köylü vatandaşların yoğun olarak bulunduğu Bayburt’un Tuzcuzade Mahallesi’nde her pazartesi kurulan halk pazarında esnaf satışlarını sürdürüyor. Uzun yıllardır Genç Osman Mahallesi’nde kurulan halk pazarının Bayburt Belediyesi’ne bağlı Tuzcuzade Mahallesi’ndeki kapalı pazar yerine taşınmasının ardından pazar esnafının yüzü güldü.

Kapalı pazar yeri ile yazın kavurucu sıcağından, kışın ise dondurucu soğuğundan korunduklarını belirten pazar esnafı, Bayburt Belediye Başkanı Pekmezci’ye teşekkürlerini iletti.

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde olması nedeniyle sebze ve meyve fiyatlarının vatandaş için bir nebze değerli olduğunu belirten bir pazar vatandaşı, pazardaki fiyatların mevsimsel olduğunu ve fiyatlarda ciddi düşüşlerin olacağını vurguladı. gelecek günlerde.

Satışlarının sorunsuz olduğunu belirten pazar esnaflarından Ömer Gencer, pazarın şampiyonunun 25 liradan satılan patates ve soğan olduğunu söyledi. Çileğin taze ürün olduğu için patates ve soğandan sonra gelen bir diğer değerli ürün olduğunu kaydeden Gencer, “İşlerimiz çok iyi çok şükür. Domates 15 lira, salatalık 10 lira. Oldukça iyi bir satışımız var” dedi. Çilek biraz pahalıdır, yenidünya taze mahsül olduğu için pahalıdır, sebzeler de öyle ve çıkmaya başlayınca fiyatları hemen düşer. Kimse eli boş dönmüyor, herkes çantasını doldurmaya geliyor. Pahalı olsa da mutlaka herkes ihtiyacı kadar alabilir” dedi.

Pazar alışverişini yapan Ömer Demir isimli vatandaş fiyatların normal olduğunu belirterek, “Fiyatlar normal domates, salata, biber, muz, çilek aldım köyden geldim pazar alışverişimi tamamladım” dedi. ve ben eve gidiyorum.”

“Pazarımız güzel, yağmurdan güneşten kurtulduk”

60 yıldır pazarın içinde olan Muhsin Algan isimli esnaf pazarın mutlu olduğunu belirterek, “Kapanan pazar yeri sayesinde pazarımız güzel yağmurdan, yağmurdan, güneşten kurtuldu. Bugüne kadar buradayız” dedi. yeni yerimiz yapılıyor.Cumhurbaşkanımız söz verdi daha büyük bir kapalı pazar yeri yapacak.Başkanı çok seviyoruz.Pazarcı esnafa çok kolaylık sağlıyor.Cumhurbaşkanımızın babası amcası olduğu için esnafın derdinden anlıyor. Esnaftır, başkanımız iyidir” dedi.

“Ülkedeki en iyi pazar yeri bizim pazar yerimizdir”

Talat Çalgan isimli bir diğer pazar esnafı da satışa uygun bir bölgede bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Pazar yerimiz çok güzel, satış ve alışveriş için uygun bir yerdeyiz. Pazar yerimiz ülkenin en güzel yeri. ” – BAYBURT

haberderik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu