Haber

CHP’de 5 saat süren Parti Meclisi toplantısında kongre kararı çıktı.

ANKARA – CHP’de seçimlerin ardından gerçekleşen ve yaklaşık 5 saat süren ikinci kritik toplantısı olan Parti Meclisi toplantısı bugün yapıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığındaki 60 kişilik Parti Meclisi toplantısı sabah erken saatlerde başladı ve toplantı 5 saati aşkın sürdü.

PM ÜYELERİ BİR BİR KONUŞUR

CHP’de sabah erken saatlerde başlayan Başbakanlık toplantısında seçim sonuçlarına ilişkin sunum yapıldı. İl ve ilçe bölgesel seçim sonuçlarını görüşen Parti Meclisi üyeleri, tek tek konuşarak görüşlerini aktardı.

YENİ MYK’NIN SÖZLEŞME TAKVİMİNİ BELİRLEMESİ BEKLENİYOR

CHP’de önemli gündem maddelerinden biri de yeni MYK’nın nasıl şekilleneceği. Pazar günü açıklanması beklenen yeni A-Takım’ın ilk toplantısının da Pazartesi günü yapılması bekleniyor. Bu süreçte yeni MYK’nın ilk gündeminin partinin kurultay süreci olacağı belirtildi. İl ve ilçe kongreleri sürecinin başlaması beklenirken, kongrenin kesin tarihi önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

TOPLANTIYA CHP BAŞBAKANINDA BAŞLAMA KARARI VERDİ

Edinilen bilgiye göre, yapılan Başbakanlık toplantısında CHP’nin 14 Mayıs seçimlerine ertelenen kongre sürecinin başlatılmasına karar verildi. Başbakan’ın ardından yapılacak açıklamada bu sürece ilişkin sözlerin de yer alacağı öğrenildi.

Öte yandan Kılıçdaroğlu, yeni MYK öncesi CHP’de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile görüşecek.

gordesajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu