Yaşam

Herkesi geride bırakın: Denklemleri 30 saniyede tamamlayarak üçgenin değerini belirleyebilir misiniz?

Zeka testleri, kolay bir soruyu eğlenceli hale getirerek ve okuyucuların çözmesini sağlayarak eleştirel düşünme ve problem çözme becerilerini test eder. Bu tür testler zekayı artırma ve konsantrasyon becerilerini geliştirme potansiyeline sahiptir.

Zeka testleri çoğunlukla bulmaca çözme, şifre kırma, bilinmeyen bir nesneyi veya hata bulma veya iki fotoğraf arasındaki farkları tespit etme gibi sorunlara dayanmaktadır. Bugün sizin için yuvarlak, kare ve üçgenin değerini belirleyinÇözmeniz gereken farklı bir matematik bulmacasıyla karşınızdayız.

Zeka testleri IQ’nuzu ölçmenin en kolay yollarından biridir. Eğlenceli olmasının yanı sıra gözlem becerilerinizi, hızlı düşünme yeteneğinizi, analitik zekanızı ve problem çözme becerilerinizi test eder ve zorluklar karşısında bu becerilerinizi geliştirmeniz için size beyin egzersizi yaptırır.

ÜÇGENİN DEĞERİNİ BELİRTEBİLİR MİSİNİZ?

Yukarıdaki görselde yuvarlak, kare ve üçgen şekiller için 3 denklem görüyorsunuz. Burada her formun bir fiyatı vardır. Bu denklemleri 30 saniyede çözersek, üçgenin değerini belirleyinYapmanı istiyoruz.

Üçgenin değerini belirleyin Bunu yapmak için sadece 30 saniyeniz var. Artık süreniz başlıyor, görsele dikkatlice bakıp inceleyin. Bu matematik bulmacasıyla görsel ve analitik düşünme becerilerinizi geliştireceksiniz.

Üçgenin değerini belirleyin Bunu yapmak için öncelikle diğer formların maliyetlerini bulmanız gerekir. Bunun için denklemleri baştan çözerek ilerlemeniz gerekiyor. üçgenin maliyetini belirlemekSana yardım edecektir.

Üçgenin maliyetini belirleyin matematik bulmacası göründüğü kadar kolay değil. Temel matematik becerilerinizi hatırlamanız ve bunları mümkün olduğunca çabuk kullanmanız gerekecek. İşlem önceliği kolaydır ama denklem kurma gibi sürekli aklımızdan kaçan bilgileri hatırlamamız gerekir.

Mola hızla akıyor. Üçgenin değerini belirleyin İlk önce diğer formların değerlerini bulabildiniz mi? Matematik bulmacalarında yetenekli olan kişiler zaten üçgenin maliyetini belirlemek Hatta diliyor. Yoksa hâlâ arıyor musun?

Ve dönem bitti. Bazen zaman geçmediği gibi böyle durumlarda da su gibi akıp gider. 30 saniye bir anda bitti.

Üçgenin değerini belirleyin Yeni okuyucularımızı tebrik ederiz. Matematik bilginiz hala taze ve sizi asla yarı yolda bırakmıyor. Matematik IQ’nuzun yüksek olduğunu bir kez daha kanıtladınız. Algılama yeteneğiniz her zaman olduğu gibi yine zirvede!

Üçgenin değerini belirleyin Yemeyen okurlarımız umutsuzluğa kapılmasın. Bu matematik bulmacasını çözememek sizi geri bırakmayacak. Konsantrasyon ve zaman yönetimi konusunda kendinizi geliştirdiğinizin göstergesidir. Sitemizdeki diğer matematik bulmacalarını çözerek kendinizi geliştirebilir, son teslim tarihi olmayanlara ise son tarih uygulayarak kendinizi sınayabilirsiniz.

İŞTE MATEMATİK BULMACAsının ANALİZİ: ÜÇGENİN DEĞERİ
 

Evet üçgenin değeri 1’dir. Üçgenin değerini belirlemek için izlemeniz gereken hesaplama yöntemi şu şekildeydi;

Yani sen üçgenin değerini belirleyin Yapabildiniz mi, yoksa süre size yetmedi mi? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu