Yaşam

Kartal Belediyesi Sanat Akademisi Resim Bölümü öğrencileri dönem sonu sergisi düzenledi

Kartal BelediyesiFakülte öncülüğünde açılan, çocuk ve gençlerin sanatsal yeteneklerini destekleyen Sanat Akademisi Fotoğraf Bölümü öğrencileri dönem sonu standı düzenledi.

Kartal BelediyesiMeclis Salonu Fuaye Alanı’nda açılışı yapılan sergiye Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’i temsilen Başkan Yardımcısı katıldı. Adem Uçar , Kartal Belediyesi Kültür Sanat Kurul Başkanı ve Meclis Üyesi Aysel Yücel, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Umut Veli Develi. Açılışta kısa bir konuşma yapan Aysel Yücel, tüm öğrenci ve öğretmenleri tebrik etti. daha sonra Adem Uçar küratörlerden Murat Havan’a Kartal heykelciği hediye etti. Kartal Müzik konseri eşliğinde serginin açılışının ardından Başkan Yardımcısı Adem Uçar ve Milletvekili Aysel Yücel öğrencilerle birlikte sergiyi gezdi.

Kartal Belediyesi Sanat Akademisi Resim Bölümü’nde öğrenim gören 63 öğrencinin farklı tarzlardaki çalışmalarından oluşan stant açılışı büyük ilgi gördü.

Küratörlüğünü Murat Havan ve Onur Aydın’ın üstlendiği sergide; Karakalem, akrilik, pastel ve sulu boya ile yapılan resim ve tuvallerin yanı sıra güzel sanatlara hazırlık sınavları ve ünlü ressamların eserlerinin reprodüksiyon çalışmaları da yer aldı.

Sergi, Kartal Belediyesi Meclis Salonu Fuaye Alanı’nda 10 Mayıs Çarşamba gününe kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu