Haber

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Akşehir’deki Yatırımları İnceledi

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Akşehir ilçesini ziyaret ederek Büyükşehir Belediyesi’nin devam eden yatırımlarını inceledi.

Akşehir’de Başkan Altay, ilk olarak Büyükşehir Belediyesi tarafından Mustafa Kemal Paşa Caddesi’ne kazandırılan 2 kilometrelik sıcak asfalt yatırımını Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyesi Tevfik Tığlıoğlu, AK Parti Akşehir İlçe Başkanı Muammer Sağlam ile birlikte inceledi. Başkan Altay, burada yaptığı açıklamada, Konya’nın her bölgesinde önemli çalışmalar yürüttüklerini söyledi. İklim kuralları izin verdiği sürece aralıksız çalıştıklarını vurgulayan Önder Altay, “Akşehir’in en önemli sorunlarından biri de geçmişten beri sorun olan altyapının, özellikle de su tesisatının değişmesiydi. Yıllar geçtikçe ilaveler yapıldı ve artık korozyondan dolayı hem su kayıpları hem de sızıntılar ciddi oranda arttı ve fiziki olarak “Konya Büyükşehir Belediyesi, KOSKİ ve İLBANK olarak eskiyen altyapının değiştirilmesiyle ilgili büyük bir proje yürütüyoruz. 130 milyon liralık proje çerçevesinde Akşehir’in altyapısını yeni kurla yeniliyoruz” dedi.

“Yolların Akşehir’e yakışır hale gelmesi için çalışıyoruz”

Altyapısı tamamlanan bölgelerde sıcak asfalt döşeme çalışmaları da yaptıklarını belirten Başkan Altay, “Yol hatlarımızı çiziyoruz ve ilçe belediyemizle birlikte Akşehir’e yakışır bir hale getirmek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Yapmaya devam edeceğiz. Sezon elverdiği ölçüde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Akşehir’e hayırlı olsun. “Ayrıca asfalt için de bu yıl yaklaşık 55 milyon lira değerinde sıcak asfalt ürettik. Yani yaklaşık 200 milyon lira üretim maliyetiyle Akşehir’in altyapısını yeniliyoruz. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımıza, İLBANK’ımıza, Akşehir Belediyesi’ne ve emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya da desteklerinden dolayı Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür ederek, “Altyapı ve üstyapıdaki tüm çalışmalarımızda bizlere destek olan kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz. Akşehir’imize hayırlı olsun.”

Başkan Altay daha sonra İnönü Caddesi Cephe İyileştirmesi kapsamında hayata geçirilen dış cephe iyileştirme çalışmaları, Butik Otel (Rahip Evi) restorasyon çalışmaları ve ilçe genelinde devam eden içme suyu hatlarıyla ilgili çalışmaları inceledi. Başkan Altay, Rüştü Bey İş Hanı’ndaki kafelerde oturan gençlerle de sohbet etti. -KONYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu